កាលពីថ្ងៃទី២៣ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ នៅវិទ្យាល័យជាស៊ីម បឹងកេងកង មានសកម្មភាពប្រកួតបាល់ទាត់ដើម្បីសប្បុរសធម៌ នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ប្រចាំឆ្នាំ២០២២។ ការលេងកីឡាបង្កើតមិត្តភាព សាមគ្គីភាព បណ្ដុះវប្បធម៌កីឡានៅក្នុងខ្លួនយុវជនរបស់យើងជៀសផុតពីអំពើអបាយមុខនានាដែលបង្កភាពអសកម្មដល់សង្គមជាតិ។ក្នុងកម្មវិធីប្រកួតនោះមានកីឡាករចូលរួមប្រមាណ១៤០នាក់ និងចែកចេញជា៧ក្រុមដូចខាងក្រោម៖
១. AIS ALL FC
២. Hunter
៣. Empire of Phoenix (E.O.P)
៤. ផ្សោតទឹកសាប
៥. Phnom Penh Youth Legend
៦. Royal Mayura Resort FT
៧. CA Samba FT
តាមប្រសាសន៍របស់ អ្នកស្រី ប្រធាន នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង គោលបំណងនៃការប្រកួតនេះ គឺដើម្បីរឹទ្ធចំណងមិត្តភាពរវាងអតីតសិស្ស និងអតីតសិស្សនៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង លោកគ្រូ និងបុគ្គលិកគ្រប់ផ្នែកនៃសាលារៀន។ អ្វីដែលគួរឱ្យកត់សម្គាល់នោះថវិកាដែលប្រមូលបានពីកម្មវិធីនេះនឹងយកទៅជូនដល់មូលនិធិ ម៉េងលី ជេ. គូច អេខ្យូខេសិន ដើម្បីឱ្យមូលនិធិយកថវិកានេះទៅជួយដល់សិស្សានុសិស្សក្រីក្រដែលកំពុងខ្វះខាតសម្ភារសិក្សា។

On October 23, 2022, at Chea Sim High School, Boeung Kang Korng, there was a 2022 American Intercon School Charity Football Match. Playing sports is very important for building friendship, solidarity and cultivating a sports culture in our youth. It also helps them avoid negative activities that could cause problems in society. In this tournament, there were about 140 participants and seven football teams, as stated below:
- AIS ALL FC
- Hunter
- Empire of Phoenix (E.O.P)
- River Dolphin
- Phnom Penh Youth Legend
- Royal Mayura Resort FT
- CA Samba FT
According to the president of the American Intercon School, the main purpose of this competition was to strengthen the relationship between alumni students and the school, teachers, and staff of all departments. Remarkably, the funds raised from this tournament were donated to the Mengly J. Quach Foundation to help poor students who are in need of study materials.