កាលពីថ្ងៃទី២១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ កន្លងទៅនេះ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងគណៈគ្រប់គ្រងសាលារៀន អន្ដរទ្វីប អាមេរិកាំង បានរៀបចំឱ្យសិស្សថ្នាក់ទី៤ ទី៥ ទី៦ បានរៀបចំការប្រកួតតែងសេចក្តី ម៉េងលី ជេ. គួច លើកទី១១ ប្រចាំឆ្នាំសិក្សា២០២១-២០២២ គ្រប់សាខារៀងៗខ្លួន។ កម្វវិធីប្រកួតតែងសេចក្តី ម៉េងលី ជេ. គួច សាលារៀបចំឡើងដើម្បីឱ្សសិស្សានុសិស្សបង្ហាញសមត្ថភាព បង្ហាញភាពក្លាហាន បង្កើតប្រាជ្ញាឆ្លាតវៃក្នុងការសរសេរ និងបង្ហាញគំនិតទូលំទូលាយក្នុងការអត្ថាធិប្បាយគឺជាឱកាសដ៏ល្អមួយសម្រាប់សិស្សានុសិស្សប្រឹងប្រែងអានឯកសារ ឬស្រាវជ្រាវឯកសារបន្ថែមទៀត។

On May 21, 2022, American Intercon School (AIS) committee and teachers at all campuses organized the 11th Mengly J. Quach Essay Contest for 4th, 5th and 6th grade students in academic year 2021-2022. This contest is organized specifically to allow students to show their ability, courage, and intelligence in writing. It was a great opportunity for students to make an effort to read and research more documents in order to attend this contest.