កាលពីថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ កន្លងទៅនេះ លោកគ្រូ ញូង ណាត ដែលជាគ្រូបន្ទុកថ្នាក់ទី៦ បានដឹកនាំសិស្សានុសិស្សរៀនដាំខ្ទឹមនៅក្នុងបរិវេណអគារ ងិន ហួយ សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាម៉ៅសេទុង។ លោកគ្រូ បង្ហាញពីឈ្មោះខ្ទឹមដែលត្រូវដាំ សម្ភារ ដី របៀបដាំ និងការស្រោចទឹកទៅតាមដំណាក់កាល។ បន្ទាប់មកទៀត សិស្សានុសិស្សបានចូលរួមដាំខ្ទឹមទាំងអស់គ្នាដោយភាពសប្បាយរីករាយ ។ លោកគ្រូ ក៏បានចែករំលែកនូវវិធីសាស្រ្តដើម្បីថែទាំខ្ទឹមឱ្យដុះលូតលាស់បានល្អ។ បន្ទាប់ពីបានដាំខ្ទឹមរួចហើយ សិស្សានុសិស្សមានសេចក្តីត្រេកអរ និងទន្ទឹងរង់ចាំមើល ការលូតលាស់របស់ខ្ទឹមដែលពួកគេបានដាំ។

On December 27, 2021, Mr. Nhong Nath, the 6th grade teacher of American Intercon School, Mao Tse Tong Campus, led students to learn how to grow garlic plant. In this life skill learning, the teacher showed the type of the garlic, the soil, material, and how to plant and water the garlic according to its life stage. The teacher also shared methods to take care of garlic so that it could grow well. After that, the students practiced planting garlic together in a happy atmosphere, and they were excited and looking forward to seeing the growth of the garlic they planted.