ទំព័រដើម / ការចុះអធិការកិច្ចរបស់រដ្ឋបាលខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ មកកាន់សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាចោមចៅ
នៅថ្ងៃទី២០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ គណៈប្រតិភូអធិការកិច្ច នៃរដ្ឋបាលខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ចុះអធិការកិច្ច មកកាន់សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាចោមចៅ ដោយផ្ដោតសំខាន់ទៅលើ៣ចំណុចរួមមាន៖
-ការងារគ្រប់គ្រងរដ្ឋបាល
-ការងារបរិស្ថាន និងបណ្ណាល័យ
-បច្ចេកទេសរៀន និងបង្រៀន
បន្ទាប់ពីគណៈប្រតិភូអធិការកិច្ច ចុះពិនិត្យ និងតាមដានកិច្ចការមួយព្រឹក គណៈប្រតិភូអធិការកិច្ចក៏បានកោតសរសើរពីការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់គណៈគ្រប់គ្រង និងលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ដែលបានអភិវឌ្ឍ និងរីកចម្រើនជាលំដាប់។ គណៈប្រតិភូអធិការកិច្ច បានលើកឡើងថា កិច្ចការគ្រប់គ្រងរដ្ឋបាល ការងារបរិស្ថាន បច្ចេកទេសរៀន និងបង្រៀន គឺសមស្របទៅនឹងតម្រូវការរបស់ក្រសួងអប់រំ ក៏ដូចមន្ទីរអប់រំ យុវជន និងកីឡា រាជធានីភ្នំពេញ។ ក្នុងការចុះអធិការកិច្ចរបស់រដ្ឋបាលខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ នេះគណៈគ្រប់គ្រងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង បានថ្លែងអំណរអរគុណដល់គណៈប្រតិភូអធិការកិច្ចយ៉ាងក្រៃលែង ដែលបានចំណាយពេលវេលាដ៏មានតម្លៃក្នុងការពិនិត្យ តាមដាន វាយតម្លៃលទ្ធផល និងកែលម្អ ដើម្បីឱ្យសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង កាន់តែអភិវឌ្ឍន៍ និងរីកចម្រើន។
សូមចុចតំណលីងដើម្បីទស្សនារូបភាពបន្ធែម៖ការចុះអធិការកិច្ចរបស់រដ្ឋបាលខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ មកកាន់សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាចោមចៅ

On May 20, 2024, a delegation from Por Sen Chey District Administration, Phnom Penh inspected the American Intercon School, Choam Chao Campus, focusing on three areas:
- Administrative Management
- Environment and Library
- Studying and teaching techniques
After inspection and monitoring visit, the inspection delegation also appreciated the efforts of the management and teachers of the American Intercon School, which has developed and grown steadily. The inspection delegation stated that the management, administration, work, environment, studying and teaching techniques are in line with the needs of the Ministry of Education as well as the Department of Education, Youth and Sports of Phnom Penh. During the inspection, the American Intercon School Management Committees thanked the inspection team for their valuable time in monitoring and evaluating the results and improvements of American Intercon School to continue developing more and more.