ទំព័រដើម / កម្មវិធី UniFair Roadshow 2024 នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាទួលគោក
កាលពីថ្ងៃសុក្រ ទី១៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ គណៈកម្មការនៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំងបានសហការជាមួយអ្នកតំណាងនៃសកលវិទ្យាល័យដែលមកពីប្រទេសថៃទាំង២១សកល ក្នុងការរៀបចំធ្វើបទបង្ហាញស្តីពីកម្មវិធី UniFair Roadshow 2024 ទៅកាន់សិស្សានុសិស្សនៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំងសាខាទួលគេាក។ កម្មវិធី Unifair Roadshow 2024 អាចផ្តល់ឱ្យសិស្សានុសិស្សនូវមគ្គុទ្ទេសក៍ដ៏ទូលំទូលាយទៅកាន់សាកលវិទ្យាល័យ ដោយផ្តល់នូវអត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនដូចខាងក្រោម៖
ការជ្រើសរើសជំនាញសិក្សា៖ ការបង្ហាញផ្លូវឱ្យសិស្សស្វែងយល់ពីជម្រើសសិក្សាផ្សេងៗ និងទទួលបានដំបូន្មានផ្ទាល់ខ្លួនអំពីផ្លូវដែលមានសក្តានុពលរបស់ពួកគាត់។
ការយល់ដឹងអំពីជីវិតនៅសាកលវិទ្យាល័យ៖ តាមរយៈការប្រាស្រ័យទាក់ទងជាមួយនិស្សិត និងបុគ្គលិកបច្ចុប្បន្ន សិស្សវិទ្យាល័យអាចទទួលបានការយល់ដឹងអំពីជីវិតសាកលវិទ្យាល័យ។
ការយល់ដឹងអំពីជីវិតនៅសាកលវិទ្យាល័យ៖ តាមរយៈការប្រាស្រ័យទាក់ទងជាមួយនិស្សិត និងបុគ្គលិកបច្ចុប្បន្ន សិស្សវិទ្យាល័យអាចទទួលបានការយល់ដឹងអំពីជីវិតសាកលវិទ្យាល័យ។ការរៀបចំអាជីព៖ សាកលវិទ្យាល័យតែងតែផ្តល់ឱកាសពិសេស ដើម្បីជួយសិស្សក្នុងការត្រៀមខ្លួនជាស្រេចក្នុងអាជីព។
ចំពោះព័ត៌មានអាហារូបករណ៍ សិស្សអាចរៀនអំពីអាហារូបករណ៍ផ្សេងៗដែលអាចជួយពួកគេមានឱកាសក្នុងការផ្លាស់ប្តូរទៅរៀននៅសាកលវិទ្យាល័យនៅប្រទេសថៃ។

On Friday, February 16, 2024, the American Intercon School committees cooperated with each of the representatives of the 21 universities from Thailand in organizing a presentation and university guiding program to students of AIS, Toul Kork Campus. The Unifair Roadshow 2024 can provide high school students with a comprehensive guide to university, offering several benefits as follows:
Exploring Majors: The roadshow allows students to explore various study options and receive personalized advice on their potential pathways.Understanding University Life: By interacting with current students and staff, high school students can gain insights into university life.Career Preparation: Universities often provide unique opportunities to assist students in becoming career-ready.
Scholarship Information: Students can learn about various scholarships that can help them transition to university.