ហេតុអ្វីបានជា​អ្នក​ត្រូវ​ជ្រើសរើស​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​?
តើ​លោកអ្នក​ដឹង​ទេ​ កូន​ៗរបស់​លោកអ្នក​អាច​ទទួល​បាន​ជោគជ័យ​តាមរយៈ​របៀប​សិក្សា​ផ្ទាល់ខ្លួន​ និង​មានឱកាស​ខុសពី​ធម្មតា​សម្រាប់​ពួកគាត់​យ៉ាងដូច​ម្តេច? តាមរយៈ​ការអប់រំ​ និង​ការ​បណ្តុះបណ្តាល​ កូន​ៗរបស់​លោកអ្នក​នឹង​ស្រលាញ់​ការសិក្សា​នៅ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​យើង។
តើ​អ្វីទៅ​ដែល​ធ្វើ​ឱ្យ​សាលារៀន​យើង​មាន​លក្ខណៈ​ពិសេស​?
គ្រប់​សាខា​នៃ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​យើង​ ធ្វើការ​គាំទ្រ​ជានិច្ច​ចំពោះ​សិស្សានុសិស្ស​ដើម្បី​ឱ្យ​ពួកគាត់​សម្រេច​បាន​លើស​ពី​អ្វី​ដែល​ជា​ការ​រំពឹង​ទុក​តាមរយៈ​ការ​ប្តេជ្ញា​ចិត្ត​រួមគ្នា​របស់​យើង​ ដោយ​ផ្សារភ្ជាប់​ទៅ​នឹង​ការសិក្សា​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​ពួកគាត់​ ជាមួយ​ឱកាស​ជា​លក្ខណៈ​សកល​តែមួយគត់​សម្រាប់​ពួកគាត់​។ ជាមួយនឹង​ការ​បង្រៀន​ប្រកបដោយ​គុណភាព​ខ្ពស់​ និង​ការ​សហការ​ជា​ដៃគូ​ជាមួយ​ស្ថាប័ន​អប់រំ​ ដែល​ឈានមុខ​គេ​នៅក្នុង​ពិភពលោក​ កូន​របស់​លោកអ្នក​នឹង​ទទួល​បាន​ជោគជ័យ​ វឌ្ឍនភាព​ និង​ភាព​រីករាយ​ក្នុង​ការសិក្សា​ជាមួយ​សាលារៀន​យើង​។
យើងមានមហិច្ឆតាដើម្បីកូនៗរបស់លោកអ្នក
យើង​ជឿជាក់​ថា​គ្មាន​ដែន​កំណត់​អ្វី​សម្រាប់​យើង​ក្នុង​ការជំរុញ​ឱ្យ​មាន​ភាព​ជោគជ័យ​ទាំង​ការសិក្សា​ និង​ផ្នែក​ សង្គម​ដល់​កូន​ៗគ្រប់រូប​នោះ​ឡើយ​។ យើង​ធ្វើការ​លើកទឹកចិត្ត​ដល់​ពួកគាត់​ដើម្បី​ឱ្យ​ពួកគេ​សម្រេច​នូវ​ក្តី​ស្រ​ម៉ៃ​ និង​មាន​ភាព​ក្លាហាន​សម្រាប់​ជម្នះ​នូវ​អ្វី​ដែល​ថ្មី​ចំពោះ​គ្រប់​ទិដ្ឋភាព​នៃ​ការអប់រំ​របស់​ពួកគាត់​។
សាខារបស់យើង
បច្ចុប្បន្ន​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ ទាំង​ដប់សាខា​ មានដូចជា សាខា​ម៉ៅសេទុង​ សាខា​ទួលគោក​ សាខា​ចាក់​អង្រែ​ សាខា​ចោមចៅ​ សាខា​ផ្សារថ្មី​ សាខាជ្រោយចង្វារ សាខាសៀមរាប សាខាតាកែវ  សាខាសែនសុខ និងសាខាច្បារអំពៅ មាន​សិស្ស​ជាច្រើន​ចុះឈ្មោះ​ចូលរៀន​ជា​រៀងរាល់​ឆ្នាំ​ ដែល​ជា​គ្រួ​សា​រសិក្សាដ៍​ស្អិត​រមួត​របស់​កូន​ៗនៅក្នុង​ប្រទេស​។ ម៉្យាងទៀត​ដើម្បី​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​កូន​ៗលោកអ្នក​ យើង​នឹង​ពង្រីក​សា​ខា​សក្តា​នុ​ពល​ជាច្រើន​ទៀត​នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ និង​តាម​បណ្តា​ខេត្ត​ក្រុង​នានា​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ក្នុង​នោះ​មាន​សាខា​សែនសុខ​ ទួល​ សង្កែ​ ចំការ​ដូង​ ច្បារអំពៅ​ នៅ​ខេត្តបាត់ដំបង​ ​ និង​នៅ​កំពង់ចាម​។ល។
ការសិក្សា​ និង​ការ​បង្រៀន​នៅ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​
សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​របស់​យើង​មាន​វិធីសាស្ត្រ​នៃ​ការអប់រំ​ចំណេះដឹង​ទូទៅ​ពិសេស​ដល់​សិស្សា​នុ​ សិស្ស​នី​មួយ​ៗដើម្បី​ឱកាស​តែមួយគត់​ឆ្ពោះទៅ​រក​ភាព​ជោគជ័យ​របស់​ពួកគាត់​ទាំង​ការសិក្សា​ និង​ផ្នែក​សង្គម​។
គោលកាណ៍ប្តូរ ឬផ្ទេរសាខា
ជាមួយ​និ​តិ​វិធី​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​គណៈ​គ្រប់គ្រង​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ ប្រព័ន្ធ​នៃ​ការ​ប្តូរ​ ឬផ្ទេរ​សាខា​របស់​យើង​ គឺ​បង្ក​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​អ្នកអាណាព្យាបាល​ និង​សិស្សានុសិស្ស​នៅ​តាម​សាខា​នី​មួយ​ៗនៃ​សាលារៀន​។
តើអ្នកដឹងអត់ Smart Phone Model ណាខ្លះដែលបញ្ចេញវិទ្យុសកម្មច្រើនជាងគេបំផុត?
អត្ថបទព័ត៌មានស្តីពីបច្ចេកវិទ្យា ក្រោមប្រធានបទ៖ តើអ្នកដឹងអត់ Smart Phone Model ណាខ្លះដែលបញ្ចេញវិទ្យុសកម្មច្រើនជាងគេបំផុត?…

Why choosing American Intercon School?
Do you know how your children can be successful through self-study and rare opportunities? Through the international education and training of our international school, your children will love their studies at our private international School.
What makes our private international school special?
At American Intercon School, we constantly support our students to achieve their learning beyond their expectations through this private international school’s shared commitment to link their self-study with tremendous opportunities. With high-quality international teaching and partnering with the world’s leading international education institutions, your children will be successful with great development and pleasure in learning in our private international school.
We are ambitious for your children at our international school
We believe that there is no limit to our ability to promote international academic and social success for every child. In Our international school, we encourage them to achieve their dreams and have the courage to overcome something new in all aspects of their education.
Our Campuses
Currently, ten American Intercon Schools campuses are private international schools accredited in Phnom Penh, such as Mao Tse Tong (MTT), Toul Kork (TK), Chak Angre (CA), Choam Chao (CC), Phsar Thmey (PT), Siem Reap (SR)  Takeo(TAK)  Sen Sok (SS) and Chbar Ampove (CAP) have received many students every year, which is a big and close family of children in Cambodia. In addition, for the convenience of your children, we will expand many more of our potential international school campuses in Phnom Penh and other provinces throughout Cambodia, including Sen Sok, Tuol Sangke, Chamkar Doung, Chbar Ampov, Battambang, Kampong Cham, etc.
Studying and teaching at the American Intercon School​
The American Intercon School is a private international school that offers quality international education with various teaching methods and general education for each student so that they will be able to get tremendous opportunities for their academic and social success after they graduate with our international school.
Campus Exchange or Transfer Policy
With procedures set by the American Intercon School Committee, our transfer system is convenient for all parents and students from one campus to another at our international school.