នាយកហិរញ្ញវត្ថុលោក សាវ៉េត ញាណបញ្ញា បានបញ្ចប់បរិញ្ញាបត្រផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងធនាគារពីសាកលវិទ្យាល័យកម្ពុជា។ នៅក្នុងឆ្នាំ ២០១៣ លោកបានទទួលអាហារូបករណ៍ពីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ដើម្បីសិក្សាកម្មវិធី ACCA នៅវិទ្យាស្ថាន CamEd។ ដោយមានគុណវុឌ្ឍិល្អនៅក្នុងការសិក្សា ក្នុងឆ្នាំ ២០១៣ លោកបានចាប់ផ្តើមអាជីពដំបូង ជាសវនករនៅក្នុងក្រុមហ៊ុន PricewaterhouseCoopers Cambodia (PwC) ដែលជាក្រុមហ៊ុនសវនកម្មធំមួយក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនសវនកម្មធំៗទាំងបួននៅលើពិភពលោក។ ក្នុងអំឡុងពេលធ្វើការជាមួយក្រុមហ៊ុន PwC លោកទទួលបានបទពិសោធន៍ និងបង្កើនចំណេះដឹងយ៉ាងច្រើនទៅលើការងារសវនកម្ម ស្ទើរតែគ្រប់វិស័យ ដែលក្នុងនោះមានដូចជា ក្រុមហ៊ុនសាជីវកម្ម ធនាគារ មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ រោងចក្រផលិតកម្ម អង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាល ។ល។
លោកបានចូលបម្រើការងារនៅក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេឌ្យូខេសិន ក្នុងតួនាទីជា ប្រធានសវនកម្មផ្ទៃក្នុង នៅខែឧសភា ឆ្នាំ២០១៧។ នៅខែកុម្ភៈឆ្នាំ ២០១៨ លោកត្រូវបានថ្នាក់ដឹកនាំផ្ទេរតួនាទី ទៅជួយនាយកដ្ឋានហិរញ្ញវត្ថុ ដោយមានតួនាទីជាប្រធានគណនេយ្យ ហើយក្រោយមកទៀតចាប់ពីខែមករាឆ្នាំ ២០១៩ លោកត្រូវបានថ្នាក់ដឹកនាំតំឡើងតួនាទីជានាយកហិរញ្ញវត្ថុ ដោយមានទំនួលខុសត្រូវ គ្រប់គ្រងទៅលើគ្រប់ទិដ្ឋភាពហិរញ្ញវត្ថុទាំងអស់របស់ក្រុមហ៊ុនទាំងមូលរហូតមកដល់សព្វថ្ងៃ។

Mr. Nheanpanha Saveth
Senior Finance Director, MJQEMr. Nheanpanha holds a Bachelor Degree in Finance and Banking from University of Cambodia. In 2013, he has obtained a scholarship from Ministry of Economy and Finance to study ACCA program at CamEd Business School. With a good qualification from accredited school, he started his first professional career as an Auditor with PricewaterhouseCoopers Cambodia (PwC), one of the big four audit firms in the world in year 2013. During the time with PwC, he has earned extensive experiences in auditing numerous different sectors such as cooperate business, banking, MFI, production factory, non-governmental organization etc.
He joined the Mengly J. Quach Education as an Internal Audit Manager in May 2017. In February 2018, he was transferred to help Finance Department, holding a position as an Accounting Manager and later on from January 2019, he has been promoted to Finance Director to oversee all financial aspects of the company as a whole.