ទំព័រដើម / ហេតុអ្វីបានជាត្រូវជ្រើសរើសសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង?
យើងជឿជាក់ថាគ្មានដែនកំណត់អ្វីសម្រាប់យើងក្នុងការជំរុញឱ្យមានភាពជោគជ័យទាំងការសិក្សា និងផ្នែក សង្គមដល់កូនៗគ្រប់រូបនោះឡើយ។ យើងធ្វើការលើកទឹកចិត្តដល់ពួកគាត់ដើម្បីឱ្យពួកគេសម្រេចនូវក្តីស្រម៉ៃ និងមានភាពក្លាហានសម្រាប់ជម្នះនូវអ្វីដែលថ្មីចំពោះគ្រប់ទិដ្ឋភាពនៃការអប់រំរបស់ពួកគាត់។
បច្ចុប្បន្នសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ទាំងដប់សាខា មានដូចជា សាខាម៉ៅសេទុង សាខាទួលគោក សាខាចាក់អង្រែ សាខាចោមចៅ សាខាផ្សារថ្មី សាខាជ្រោយចង្វារ សាខាសៀមរាប សាខាតាកែវ សាខាសែនសុខ និងសាខាច្បារអំពៅ មានសិស្សជាច្រើនចុះឈ្មោះចូលរៀនជារៀងរាល់ឆ្នាំ ដែលជាគ្រួសារសិក្សាដ៍ស្អិតរមួតរបស់កូនៗនៅក្នុងប្រទេស។ ម៉្យាងទៀតដើម្បីភាពងាយស្រួលសម្រាប់កូនៗលោកអ្នក យើងនឹងពង្រីកសាខាសក្តានុពលជាច្រើនទៀតនៅរាជធានីភ្នំពេញ និងតាមបណ្តាខេត្តក្រុងនានានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងនោះមានសាខាសែនសុខ ទួល សង្កែ ចំការដូង ច្បារអំពៅ នៅខេត្តបាត់ដំបង និងនៅកំពង់ចាម។ល។
សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំងរបស់យើងមានវិធីសាស្ត្រនៃការអប់រំចំណេះដឹងទូទៅពិសេសដល់សិស្សានុ សិស្សនីមួយៗដើម្បីឱកាសតែមួយគត់ឆ្ពោះទៅរកភាពជោគជ័យរបស់ពួកគាត់ទាំងការសិក្សា និងផ្នែកសង្គម។
ជាមួយនិតិវិធីដែលបានកំណត់ដោយគណៈគ្រប់គ្រងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ប្រព័ន្ធនៃការប្តូរ ឬផ្ទេរសាខារបស់យើង គឺបង្កភាពងាយស្រួលសម្រាប់អ្នកអាណាព្យាបាល និងសិស្សានុសិស្សនៅតាមសាខានីមួយៗនៃសាលារៀន។

Why choose an American Intercon School?
We believe that there is no limit to our ability to promote academic and social success for every child. In Our school, we encourage them to achieve their dreams and have the courage to overcome something new in all aspects of their education.
Currently, twelve American Intercon Schools campuses are schools accredited in Phnom Penh, such as Mao Tse Tong (MTT), Toul Kork (TK), Chak Angre (CA), Choam Chao (CC), Phsar Thmey (PT), Siem Reap (SR) Takeo(TAK) Sen Sok (SS) Chbar Ampove (CAP) Chamkar Doung (CKD) and Toul Sangke (TSK) have received many students every year, which is a big and close family of children in Cambodia. In addition, for the convenience of your children, we will expand many more of our potential school campuses in Phnom Penh and other provinces throughout Cambodia, including Prek Pnov, Battambang, Kampong Cham, etc.
Studying and teaching at the American Intercon School​ ​
The American Intercon School is a school that offers quality education with various teaching methods and general education for each student so that they will be able to get tremendous opportunities for their academic and social success after they graduate with our school.
With procedures set by the American Intercon School Committee, our transfer system is convenient for all parents and students from one campus to another at our school.