ពិធីប្រគល់មេដាយ បណ្ណសរសើរ និងរង្វាន់លើកទឹកចិត្តជូនដល់សិស្សពូកែនិទ្ទេស A
កាលពីថ្ងៃទី២៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ កន្លងទៅនេះ គណៈគ្រប់គ្រងសាលារៀន អន្តរទ្វីប     អាមេរិកាំង បានរៀបចំពិធីប្រគល់មេដាយ បណ្ណសរសើរ និងរង្វាន់លើកទឹកចិត្តជូនដល់សិស្សពូកែនិទ្ទេស A ក្នុងការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឆ្នាំសិក្សា២០២២-២០២៣ នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង នៅសាលប្រជុំ សូវ ហុងគុយ អគារ លីម គីមណយ នៃ        សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង  ការិយាល័យកណ្តាល ក្រោមអធិបតីភាព      ចាងហ្វាង រស់ យ៉ាណា ប្រធានសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ហើយនៅក្នុងពិធីនេះដែរ ក៏មានការអញ្ជើញចូលរួមជាកិត្តិយសពីសំណាក់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូថ្នាក់ទី១២ និងអ្នកអាណាព្យាបាលសិស្សចូលរួមអបអរសាទរផងដែរ។
​សមិទ្ធផល​ដ៏​ត្រចះត្រចង់ ​ដែល​ស្របតាមគោល​នយោបាយ​អប់រំ​ប្រកប​ដោយ​គុណភាព ​និង​ប្រសិទ្ធភាព​ខ្ពស់ ស្របតាម​ស្ដង់ដារ​បទដ្ឋាន​អប់រំ​ជាតិ​នៃ​សាលារៀន   អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង។ អ្វីដែល​ពិសេស​នោះ គឺជោគជ័យ​ទាំង​អស់​នេះ ពុំ​មែន​កើត​ចេញ​ពី​ព្រេង​សំណាង​នោះ​ទេ តែ​ផ្ទុយ​មក​វិញ​គឺកើត​ចេញពី​ការខិតខំ​ប្រឹង​ប្រែង​ និង​មាន​ផែនការ​អប់រំ​ ក៏​ដូចជា​ទស្សន​វិស័យ​យ៉ាងច្បាស់​លាស់ ព្រមទាំគួប​ផ្សំ​ជាមួយ​នឹង​ការ​សហការ​របស់​សិស្សានុសិស្ស និង​ការ​ជំរុញលើកទឹកចិត្តរបស់អាណាព្យាបាលផង     ដែរ។ ​ ជាចុងក្រោយនៃកម្មវិធី គណៈគ្រប់គ្រងសាលារៀនបានប្រគល់រង្វាន់លើកទឹកចិត្តជូនដល់សិស្សពូកែនិទ្ទេស A  ព្រមទាំងមានការថតរូបអនុស្សាវរីយ៍រួមគ្នាយ៉ាងសប្បាយរីករាយក្រៃលែង។

Award and Certificates of Merit Ceremony for Grade A Students
On December 23, 2023, the American Intercon School held a ceremony to award medals and certificates to Grade A students of 2022-2023 grade 12 National Examination at Sov Hong Kuy Auditorium, Lim Kim Noy Tower of American Intercon School, Head Office, presided over by Mrs. Yana Ros, President of American Intercon School with the participation of 12th grade teachers and parents of students.
This amazing achievement is aligned with the high quality and effective education policies of the American Intercon School National Education Standards.
What is special is that all these successes do not come from luck, but rather from hard work and education plan, as well as a clear vision, combined with the cooperation of students and the encouragement from the parents and guardians as well. At the end, the school management presented the prizes to the Grade A Students and had photo shoot together.