តើ​អ្វីទៅ​ដែល​ធ្វើ​ឱ្យ​សាលារៀន​យើង​មាន​លក្ខណៈ​ពិសេស​?
យើង​ជឿជាក់​ថា​គ្មាន​ដែន​កំណត់​អ្វី​សម្រាប់​យើង​ក្នុង​ការជំរុញ​ឱ្យ​មាន​ភាព​ជោគជ័យ​ទាំង​ការសិក្សា​ និង​ផ្នែក​ សង្គម​ដល់​កូន​ៗគ្រប់រូប​នោះ​ឡើយ​។ យើង​ធ្វើការ​លើកទឹកចិត្ត​ដល់​ពួកគាត់​ដើម្បី​ឱ្យ​ពួកគេ​សម្រេច​នូវ​ក្តី​ស្រ​ម៉ៃ​ និង​មាន​ភាព​ក្លាហាន​សម្រាប់​ជម្នះ​នូវ​អ្វី​ដែល​ថ្មី​ចំពោះ​គ្រប់​ទិដ្ឋភាព​នៃ​ការអប់រំ​របស់​ពួកគាត់​។
សាខារបស់យើង
បច្ចុប្បន្ន​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ ទាំង​ដប់សាខា​ មានដូចជា សាខា​ម៉ៅសេទុង​ សាខា​ទួលគោក​ សាខា​ចាក់​អង្រែ​ សាខា​ចោមចៅ​ សាខា​ផ្សារថ្មី​ សាខាជ្រោយចង្វារ សាខាសៀមរាប សាខាតាកែវ សាខាសែនសុខ និងសាខាច្បារអំពៅ មាន​សិស្ស​ជាច្រើន​ចុះឈ្មោះ​ចូលរៀន​ជា​រៀងរាល់​ឆ្នាំ​ ដែល​ជា​គ្រួ​សា​រសិក្សាដ៍​ស្អិត​រមួត​របស់​កូន​ៗនៅក្នុង​ប្រទេស​។ ម៉្យាងទៀត​ដើម្បី​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​កូន​ៗលោកអ្នក​ យើង​នឹង​ពង្រីក​សា​ខា​សក្តា​នុ​ពល​ជាច្រើន​ទៀត​នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ និង​តាម​បណ្តា​ខេត្ត​ក្រុង​នានា​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ក្នុង​នោះ​មាន​សាខា​សែនសុខ​ ទួល​ សង្កែ​ ចំការ​ដូង​ ច្បារអំពៅ​ នៅ​ខេត្តបាត់ដំបង​ ​ និង​នៅ​កំពង់ចាម​។ល។
ការសិក្សា​ និង​ការ​បង្រៀន​នៅ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​
សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​របស់​យើង​មាន​វិធីសាស្ត្រ​នៃ​ការអប់រំ​ចំណេះដឹង​ទូទៅ​ពិសេស​ដល់​សិស្សា​នុ​ សិស្ស​នី​មួយ​ៗដើម្បី​ឱកាស​តែមួយគត់​ឆ្ពោះទៅ​រក​ភាព​ជោគជ័យ​របស់​ពួកគាត់​ទាំង​ការសិក្សា​ និង​ផ្នែក​សង្គម​។
គោលកាណ៍ប្តូរ ឬផ្ទេរសាខា
ជាមួយ​និ​តិ​វិធី​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​គណៈ​គ្រប់គ្រង​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ ប្រព័ន្ធ​នៃ​ការ​ប្តូរ​ ឬផ្ទេរ​សាខា​របស់​យើង​ គឺ​បង្ក​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​អ្នកអាណាព្យាបាល​ និង​សិស្សានុសិស្ស​នៅ​តាម​សាខា​នី​មួយ​ៗនៃ​សាលារៀន​។

What makes our school special?
We believe that there is no limit to our ability to promote academic and social success for every child. In Our school, we encourage them to achieve their dreams and have the courage to overcome something new in all aspects of their education.
Our Campuses
Currently, ten American Intercon Schools campuses are schools accredited in Phnom Penh, such as Mao Tse Tong (MTT)Toul Kork (TK)Chak Angre (CA)Choam Chao (CC)Phsar Thmey (PT)Siem Reap (SR)  Takeo(TAK)  Sen Sok (SS) and Chbar Ampove (CAP) have received many students every year, which is a big and close family of children in Cambodia. In addition, for the convenience of your children, we will expand many more of our potential school campuses in Phnom Penh and other provinces throughout Cambodia, including Sen Sok, Tuol Sangke, Chamkar Doung, Chbar Ampov, Battambang, Kampong Cham, etc.
Studying and teaching at the American Intercon School​
The American Intercon School is a school that offers quality education with various teaching methods and general education for each student so that they will be able to get tremendous opportunities for their academic and social success after they graduate with our school.
Campus Exchange or Transfer Policy
With procedures set by the American Intercon School Committee, our transfer system is convenient for all parents and students from one campus to another at our school.